Забезпечення високої якості освітнього процесу неможливе без підвищення рівня особистих компетенцій та професійних навиків викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування. Участь у заходах, які проводяться міжнародними інститутами, що спеціалізуються на вивченні методології облікових процесів та поширених за кордоном практик побудови освітнього процесу у сфері обліку та оподаткування, дозволяє не лише ознайомитись з найбільш поширеними методиками організації та ведення обліку в розвинених країнах світу, але й використати окремий методологічний інструментарій при викладанні фахових дисциплін.
26 січня 2024 року викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК, к.е.н., доц. Лариса ОВОД, к.е.н., доц. Руслан ЦЕБЕНЬ та к.е.н., доц. Володимир ЧЕНАШ прийняли участь у факультетській годині «PERSONAL FINANCIAL PLANNING», яка була проведена Асоціацією міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (AICPA&CIMA).
Модератором зустрічі була Джен Тейлор – cтарший директор та науковий співробітник AICPA & CIMA, спікером Брайан К. Сміт – доцент кафедри бухгалтерського обліку Обернського університету Монтгомері, власник Brianne CPA.
У процесі своєї доповіді Брайан К. Сміт зробила акцент на способах імплементації інструментарію особистого фінансового планування в навчальну програму з бухгалтерського обліку, та сформувала набір відмінних переваг від їх впровадження у якість освітнього процесу при підготовці фахівців з обліку та оподаткування. Відзначивши, що сьогодні спостерігається зміна ролі облікового працівника та суттєве розширення його повноважень в напрямку фінансового консультування й пошуку шляхів оптимізації податкового навантаження суб’єкта господарювання, лектор зосередила увагу на особливостях підготовки фахівців саме облікового спрямування.
Відмінністю пропонованого науковцем підходу є доведений Брайан К. Сміт взаємозв’язок між ключовими перевагами особистого фінансового планування та стратегією інноваційного розвитку підприємницьких структур. В процесі своєї доповіді спікер неодноразово наголошувала, що поширений у закордонній практиці підхід до побудови стратегій розвитку суб’єктів господарювання, який орієнтується на використанні сучасного інструментарію фінансового прогнозування та оптимізації податкового навантаження, неможливий без врахування новітніх засобів та способів підготовки фахівців саме облікового спрямування, і роль особистого фінансового планування за цих умов стає однією з ключових.
На думку спікера факультетської години AICPA&CIMA Брайан К. Сміт, сучасний фахівець з обліку повинен постійно працювати над рівнем своєї професійної компетентності, і тому лише інвестиції у власне майбутнє допоможуть зберегти та примножити власні конкурентні переваги на спеціалізованому ринку праці. Враховуючи власний досвід в сфері підготовки та покращення професійної майстерності слухачів Обернського університету Монтгомері, в якості рекомендацій для фахівців у сфері обліку та оподаткування лектор підготувала підбірку навчальних матеріалів з особистого менеджменту, вивчення яких допоможе слухачам набути необхідних компетентностей для роботи саме за цим напрямом.
За результатами участі у факультетській годині AICPA&CIMA викладачі кафедри к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК, к.е.н., доц. Лариса ОВОД, к.е.н., доц. Руслан ЦЕБЕНЬ та к.е.н., доц. Володимир ЧЕНАШ не лише змогли ознайомитись з поширеними у міжнародній практиці підходами до підготовки фахівців облікового спрямування, але й достатньо оволодіти інструментарієм для його впровадження при викладанні фахових дисциплін.