Наукова робота

Наукова діяльність кафедри присвячена дослідженням і оцінці впливу бухгалтерського обліку, аудиту та механізму оподаткування на ефективність діяльності вітчизняного підприємства будь-якої форми власності. З цієї тематики щорічно виконується держбюджетна тема, госпдоговірні роботи та науково-дослідна робота викладачів, аспірантів і студентів згідно їх індивідуальних планів. Основними напрямками наукової діяльності кафедри є вивчення кола питань, пов’язаних з сучасними проблемами обліку, аудиту та аналізу фінансово-економічної діяльності підприємства з метою вдосконалення процесів бюджетування та нарощення виробничого потенціалу через зростання їх інвестиційно-інноваційної діяльності.

Загальна тема науково-дослідної роботи кафедри обліку, аудиту та оподаткування: «Обліково-економічне забезпечення механізму адміністрування та управління економічними системами» (керівник теми к.е.н., доц. Скоробогата Л.В.).

Науковими напрямками кафедри є такі:
1. Організація та методика фінансового обліку на промислових підприємствах в процесі становлення та функціонування соціально-економічних систем (Замазій О. В., Скоробогата Л. В., Богатчик Л. А., Валькова Н. В., Овод Л. В., Фесун І. Ю.).
2. Галузеві особливості розвитку облікових систем в Україні (Білорусець Л.М., Валькова Н. В., Джулій Л. В., Кобець Д. Л., Овод Л. В.).
3. Тенденції становлення податкового обліку в контексті гармонізації облікового законодавства (Скоробогата Л. В., Лопатовський В.Г., Ємчук Л. В.).
4. Техніка та методика складання звітності суб’єктами господарювання в умовах впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності (Замазій О.В., Лопатовський В. Г., Пономарьова Н. А., Цебень Р. Л.).
5. Концепція аудиту в умовах дії Міжнародних стандартів аудиту (Пономарьова Н. А., Ченаш В. С.).
6. Застосування аналітичних процедур в управлінні підприємницькою діяльністю (Бобровник В. М.,Білорусець Л.М., Кобець Д.Л.).

Напрями наукової роботи відповідають тематичним карткам і календарним планам викладачів з наукової діяльності, а також тематиці держбюджетних та госпдоговірних робіт. За даними напрямами працюють наукові гуртки студентів, діють наукові семінари викладачів та аспірантів, проводяться науково-практичні конференції.

У рамках проведення даних науково-дослідних робіт виконавцями було сформовано систему оцінювання якості бухгалтерської інформації на процес управління та запропоновано напрями вдосконалення інформаційних механізмів управління економічними процесами промислових підприємств.

За результатами науково-дослідної роботи науково-педагогічним персоналом кафедри опубліковано значна кількість підручників, посібників та монографій.

Персонал кафедри орієнтується на передові досягнення теорії і практики бухгалтерського обліку, сучасні світові стандарти аудиту, впровадження інноваційних технологій оподаткування. Це дає змогу забезпечення комплексності навчального процесу із науковим. Майбутні фахівці обліковці, бухгалтери, аудитори здобувають ґрунтовні знання із професійно-орієнтованих дисциплін та набувають практичні навички.

Підтвердженням вдосконалення професіоналізму як студентів, так і викладачів кафедри в управлінському обліку, розробці бізнес-стратегій та фінансовому управлінні і аналітиці діяльності підприємства є співпраця кафедри із CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) – Міжнародною асоціацією фахівців з управлінського обліку Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Співпраця із даною Асоціацією дозволяє вдосконалення  навчальних планів і оновлення змісту курсів з урахуванням вимог зовнішніх стейкхолдерів, роботодавців, професіоналів-практиків, що працюють у сфері бухгалтерського та управлінського обліку й фінансового менеджменту. Стажування, курси підвищення кваліфікації, тренінги, бізнес-семінари, круглі столи та ін. – це пряме підтвердження високого рівня фаховості науково-педагогічного персоналу кафедри, що підтверджено через є здобуті гранти, захищені дисертації, а також одержані грамоти.