16 травня 2023 року у рамках вивчення навчальної дисципліни «Облік і оподаткування в галузях економіки» (викладачі – к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК, к.е.н., доц. Лариса ДЖУЛІЙ) здобувачами освітньої програми «Облік і оподаткування» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» (першого (бакалаврського) рівня вищої освіти) Хмельницького національного університету для проведення гостьової лекції на тему: «Підводні камені програмних реєстраторів розрахункових операцій» було запрошено гостьового лектора (професіонала-практика) від нашого партнера – ТОВ «Системи для бізнесу» Павла Муравського, заступника керівника Відділу технічної підтримки програми М.Е.Doc і програмних РРО, сертифікованого фахівця з програмного продукту М.Е.Doc/ПРРО компанії «Системи для бізнесу».
Активне використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) в практиці функціонування вітчизняних підприємств як ефективного інструменту контролю за доходами суб’єктів господарювання, розширення сфери застосування РРО протягом 2022-2023 років обумовили необхідність дослідження особливостей їх встановлення та використання для різних сфер бізнесу. Практика показує, що можливість як альтернативного варіанту застосування програмного РРО дозволяє суб’єктам господарювання не лише зекономити на вартості обладнання, але й суттєво зменшити витрати часу на адміністрування грошових потоків, досягти більшого ступеня інтеграції з обліковою системою та покращити якість взаємодії підприємств з фіскальними органами.
Загалом у роботі заходу прийняли участь понад 90 учасників, серед яких викладачі та студенти не лише кафедри обліку, аудиту та оподаткування Факультету економіки і управління Хмельницького національного університету, але й інших кафедр нашого факультету, та кафедр облікового спрямування з інших ВУЗів. Географія учасників була представлена такими містами: Хмельницький, Тернопіль, Миколаїв, Київ, Суми, Одеса, Житомир, Харків, Вінниця.
Детально проаналізувавши переваги використання програмних РРО в роботі вітчизняних підприємств, гостьовий лектор Павло МУРАВСЬКИЙ у своїй доповіді більш детально зупинився на особливостях та відмінних перевагах від інтеграції облікової системи суб’єкта господарювання з програмними РРО двох типів – Cashalot та COTA Каса.
Використовуючи ситуативний підхід та метод Case-study, доповідач розглянув особливості створення чеків при реалізації товарів чи наданні послуг, детально зупинився на діях касира у випадку повернення товару, або за умови необхідності анулювання чеку. Особливу зацікавленість у слухачів викликали можливості кожного з видів програмного РРО щодо формування звітів та розмежування доступу до інформації для різних типів користувачів.
На практиці гостьовий лектор Павло МУРАВСЬКИЙ дозволив всім бажаючим не лише переглянути порядок формування чеків з використанням програмних РРО, але й перевірити оперативність потрапляння інформації про реалізованих товар (надану послугу) на сайт органів фіскальної служби.
Загалом слухачами було відмічено глибину викладу матеріалу, його практичну зорієнтованість та важливість представлення для слухачів облікового спрямування.
За численними проханнями слухачів гостьовим лектором Павлом МУРАВСЬКИМ було надано коротку презентацію сьогоднішньої доповіді: