Проведення за ініціативи викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування ХНУ у співпраці з партнером ТОВ «Системи для бізнесу» серії травневих гостьових лекцій на актуальні питання організації обліку, оподаткування та звітності суб’єктів малого та середнього бізнесу з використанням вітчизняних програмних продуктів викликало інтерес не лише у студентів економічних спеціальностей Факультету економіки і управління ХНУ, але й інших закладів вищої освіти України. Участь у якості слухачів студентів з понад п’ятнадцяти закладів вищої та фахової передвищої освіти різних регіонів нашої країни засвідчила актуальність порушених питань та важливість подальшої організації подібних заходів для покращення якості освітнього процесу за освітніми програмами економічного профілю. Відмічаючи важливість реалізації практикоорієнтованого підходу в форматі гостьових лекцій як одного з інструментів неформальної освіти при підготовці сучасних фахівців, викладачі різних ЗВО виступили з пропозицією щодо подальшої співпраці з ТОВ «Системи для бізнесу» для більш детального ознайомлення студентів з можливостями вітчизняних програмних продуктів у реалізації комплексу облікових та звітних завдань з метою підготовкою сучасних фахівців економічного профілю.
Результатом чергових зустрічей керівництва ХНУ та ТОВ «Системи для звітності» стала серія нових червневих гостьових лекцій, детальну інформації щодо тематики та часу проведення яких представлено на сайті кафедри обліку, аудиту та оподаткування ХНУ.
5 червня 2023 року у рамках вивчення навчальної дисципліни «Оподаткування суб’єктів господарювання та адміністрування податків» (викладач: канд. екон. наук, доцент Наталія ПОНОМАРЬОВА) здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» Хмельницького національного університету для проведення гостьової лекції на тему: «Характеристика модулю M.E.Doc. Держава Облік ПДВ» була запрошена гостьовий лектор (професіонал-практик) від нашого партнера – ТОВ «Системи для бізнесу» Юлія ДЕМЧУК, заступник керівника Відділу технічної підтримки програми М.Е.Doc і програмних РРО, сертифікований фахівець з програмного продукту М.Е.Doc/ПРРО ТОВ «Системи для бізнесу», випускниця кафедри обліку, аудиту та оподаткування ХНУ.
Загалом у роботі заходу прийняли участь майже 90 учасників, серед яких викладачі та студенти не лише кафедри обліку, аудиту та оподаткування факультету економіки і управління Хмельницького національного університету, але й інших кафедр нашого факультету, та кафедр облікового спрямування з інших ЗВО.
Необхідність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних вимагає від працівників облікового апарату чималих зусиль часу на їх складання, введення в базу, перевірку, та внесення можливих коригувань. В процесі своєї доповіді гостьовий лектор від ТОВ «Системи для бізнесу» Юлія ДЕМЧУК ознайомила слухачів з можливостями застосування модуля «Облік ПДВ» програми М.Е.Doc для автоматизації взаєморозрахунків з ПДВ з контрагентами та фіскальними органами.
Особливу зацікавленість слухачів викликали такі можливості модуля «Облік ПДВ» програми М.Е.Doc, як: можливість автоматичного формування зведених даних щодо податкових накладних, наявність автоматичного та своєчасного оновлення форм звітності з податку на додану вартість, взаємозв’язок зі всіма необхідними довідниками та класифікаторами, а також можливість обов’язкової перевірки документів перед відправкою на реєстрацію згідно алгоритмів ДПС.
В процесі своєї доповіді гостьовий лектор Юлія ДЕМЧУК розкрила особливості складання податкових накладних з використанням програмного продукту М.Е.Doc, детально зупинилась на порядку внесення змін до окремих додатків та Податкової декларації з ПДВ, наголосила на можливості групування даних, отриманих з цих документів, за різними критеріями залежно від потреб користувачів. На прохання слухачів більш детально були розглянуті такі можливості модуля «Облік ПДВ» програми М.Е.Doc, як групова обробка полів ПН/РК, а також повторна відправка ПН/РК без фінальних квитанцій.
Окремим напрямом доповіді гостьового лектора Юлії ДЕМЧУК було складання коригуючих розрахунків до податкової накладної, а також процедури їх реєстрації за різних умов.
Висока доступність презентованих матеріалів досягалась за рахунок можливості одночасної демонстрації роботи з позиції різних користувачів бухгалтерської програми М.E.Doc, а також можливостям програми щодо співпраці з контрагентами, які не використовують цей програмний продукт.
Загалом слухачами було відмічено високий професіоналізм лектора, глибину та доступність представлення матеріалів, його беззаперечну корисність для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».