Безкоштовний вебінар «Об’єднаний звіт ПДФО та ЄСВ, інша зарплатна звітність в М.Е.Doc» від ТОВ «Системи для бізнесу»

Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування продовжують активну співпрацю з провайдером вітчизняного облікового програмного забезпечення ТОВ «Системи для бізнесу», та із задоволенням разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» долучаються до участі в безкоштовних семінарах, які проводяться суб’єктом господарювання з метою популяризації вітчизняних облікових програмних продуктів, а також підвищення освітнього рівня користувачів бухгалтерських програм. Участь студентів у таких заходах не лише дозволяє посилити рівень набутих ними під час навчання професійних компетентностей, але й передбачає покращення ступеня їх інформаційної обізнаності щодо функціональних можливостей вітчизняних облікових програмних продуктів.

17 квітня 2024 року студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» в рамках вивчення дисциплін «Організація документування та податкових розрахунків» (викладач – к.е.н., доцент Людмила БОГАТЧИК) і «Інформаційні системи звітності» (викладач – к.е.н., доцент Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ) взяли участь у безкоштовному вебінарі «Об’єднаний звіт ПДФО та ЄСВ, інша зарплатна звітність в М.Е.Doc», який було проведено за ініціативи ТОВ «Системи для бізнесу» – провайдера вітчизняного облікового програмного забезпечення. Спікером зустрічі була Юлія ДЕМЧУК – сертифікований фахівець з програмного продукту М.Е.Doc/ПРРО, заступник керівника відділу системного супроводу М.Е.Doc/ПРРО ТОВ «Системи для бізнесу», випускниця нашої кафедри.

Під час заходу здобувачі вищої освіти освітніх програм з обліку та оподаткування отримали змогу ознайомитись з функціональними можливостями вітчизняного облікового програмного продукту М.Е.Doc, та оцінити переваги його використання при організації взаємодії з контролюючими органами з питань складання і подання звітності суб’єктів господарювання.

Зупинившись більш детально на можливостях модуля М.Е.Doc. Заробітна плата, спікер Юлія ДЕМЧУК детально розглянула перелік проблемних питань, з якими найчастіше звертаються користувачі програмного продукту М.Е.Doc в процесі складання окремих форм фінансової, податкової чи статистично звітності, провела аналіз помилок, які зазвичай допускають платники при підготовці та подачі окремих форм звітності з праці та її оплати, звернула увагу на додаткові можливості програмного модуля М.Е.Doc. Заробітна плата щодо перевірки правильності внесення даних обліковим працівником.

Особливу зацікавленість слухачів викликали рекомендації спікера Юлії ДЕМЧУК щодо правильності нумерації Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ, а також додатків до нього у випадку проведення коригувань та подання коригуючих форм звітності.

За результатами участі у безкоштовному вебінарі здобувачі вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» отримали можливість не лише ознайомитись з особливостями роботи облікового працівника в програмному продукті М.Е.Doc. Заробітна плата, але й оцінити переваги його використання при підготовці та поданні звітності з праці та її оплати до контролюючих органів. За результатами зустрічі студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти отримали можливість в форматі конструктивного діалогу закріпити отримані під час вивчення дисциплін «Організація документування та податкових розрахунків» і «Інформаційні системи звітності» професійні компетентності, та практично освоїти механізм їх застосування із використанням сучасних інформаційних облікових програмних продуктів.