
В рамках реалізованої співпраці з Асоціацією міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (AICPA&CIMA) викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування продовжують приймати активну участь у заходах, які проводяться організацією та спрямовані на покращення рівня оволодіння знань і набуття професійних компетентностей у сфері підготовки фахівців з бухгалтерського обліку.
26 березня 2025 року к.е.н., доцент Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ та к.е.н., доцент Людмила БОГАТЧИК взяли участь у Глобальному академічному діалозі «Цифрова трансформація бухгалтерського обліку», який було проведено представницею AICPA&CIMA – Карен Пханг (Karen Phang), АСМА CGMA FCPA (Aust.), спікером зустрічі запрошено доктора Нірана Субраманіама (Niran Subramaniam), FCMA FHEA, доцента кафедри фінансового менеджменту та систем Бізнес-школи Хенлі (Great Britain).

Актуальність порушених в академічному діалозі проблем є особливо важливою в умовах сьогодення, адже впровадження цифрових технологій суттєво змінили підходи до організації ведення обліку на вітчизняних підприємствах, та потребують кардинального перегляду діючих стандартів підготовки фахівців за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».
Під час своєї доповіді доктор Ніран Субраманіам проаналізував розвиток системи бухгалтерського обліку у світі та виділив ключові фактори впливу на його трансформацію в епоху діджитацізації й посилення ролі інформаційних технологій на організацію та ведення облікових робіт суб’єктами господарювання. В процесі виступу спікер неодноразово наголошував про зміну ролі підсистеми бухгалтерського обліку в системі управління підприємством, та його перетворенню із засобу ретрофіксації господарських операцій на адаптивний аналітичний інструмент збору, накопичення і перетворення інформації з урахуваннях вимог менеджменту, здатний оперативно реагувати на динаміку мінливого навколишнього середовища.




Розглядаючи сутність цифрової трансформації в обліку, доктор Ніран Субраманіам особливу увагу приділив аналізу таких факторів впливу на розвиток системи бухгалтерського обліку в умовах цифровізації бізнес-процесів, як:
1. Технологічна інтеграція, яка передбачає, як AI, RPA та блокчейн-технології змінюють підходи до побудови бухгалтерського обліку на підприємстві, реалізуючи завдання з автоматизації окремих ділянок облікової роботи та забезпечуючи ефективне фінансове управління суб’єктом господарювання в режимі реального часу.
2. Прийняття стратегічних рішень, зокрема, проаналізовано напрями використання цифрових інструментів для прогнозного аналізу, узгодження фінансової інформації з організаційними цілями та динамічними стратегіями розвитку компанії.
3. Виклики та етика. Виклики цифрової трансформації, включаючи кібербезпеку, наголошуючи при цьому на етиці, відповідності та відповідальному використанні технологій у бухгалтерському обліку.
Особливу увагу слухачі приділили оцінці власного бачення спікером ключових тенденцій, викликів та можливостей для подальшої трансформації системи бухгалтерського обліку в епоху розвитку та удосконалення цифрових інструментів обробки інформації та її використання в системі стратегічного управління суб’єктом господарювання.








Колектив кафедри обліку, аудиту та оподаткування висловлює вдячність Асоціації міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (AICPA&CIMA) за можливість участі в Глобальному академічному діалозі «Цифрова трансформація бухгалтерського обліку», та сподівається на подальшу співпрацю при підготовці здобувачів вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».