
Кафедра обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету продовжує ознайомлення здобувачів вищої освіти економічного спрямування, перш за все, спеціальності 071 «Облік і оподаткування», із можливостями вітчизняних облікових програмних продуктів щодо автоматизації окремих бізнес-процесів суб’єктів господарювання та створення середовища електронного документообігу із контрагентами та контролюючими органами.
13 березня 2025 року в рамках запланованої серії гостьових лекцій з ТОВ «ЕСЕНСІ», яке є провайдером облікового програмного забезпечення Арт-Звіт, всі зацікавлені слухачі мали змогу ознайомитись з особливостями роботи в програмному продукті «АРТ-ЗВІТ Pro». Спікером зустрічі була Катерина ТРОХИМЧУК – аналітик програмних продуктів компанії.



До прослуховування гостьової лекції долучилось майже 100 учасників, зокрема, були присутні не лише викладачі та здобувачі вищої освіти економічного спрямування Хмельницького національного університету, але й закладів освіти – партнерів ХНУ.
У своїй доповіді спікер детально запинилась на функціональних можливостях програмного продукту «АРТ-ЗВІТ Pro», зокрема, розглянула порядок створення первинних документів за шаблонами та у випадку самостійного його формування, встановлення порядку його перегляду та послідовності підписання, внесення змін й подальшої роботи з ними для формування різних видів звітів. Особливу зацікавленість слухачів викликали можливості хмарного сервісу щодо реалізації форм перевірки правильності заповнення первинних документів, а також можливостей використання різних фільтрів для їх подальшого пошуку в процесі створення аналітичних довідок.
Окремо Катерина ТРОХИМЧУК зупинилась на особливостях створення в програмі податкових накладних, детально розглянула послідовність їх реєстрації в ЄРПН та формування на їх основі Податкової декларації з ПДВ та / або Розрахунку-коригування до податкової накладної.





Враховуючи зміни облікового законодавства щодо форми та змісту фіскальних чеків з 1 березня 2025 року, на прохання слухачів спікер розглянула особливості організації електронної каси та роботи з формування фіскальних чеків у програмному продукті «АРТ-ЗВІТ Pro», а також формування Z-звіту за результатами робочої зміни. На завершення гостьової лекції спікер Катерина ТРОХИМЧУК зупинилась на можливостях хмарного сервісу щодо формування окремих видів звітів та порядку їх подання до контролюючих органів.





Загалом гостьова лекція від ТОВ «ЕСЕНСІ» щодо особливостей роботи з програмним продуктом «АРТ-ЗВІТ Pro» була спрямована на ознайомлення слухачів з можливостями автоматизації роботи підприємства, перш за все, за такими ділянками обліку, як організація первинного документообігу, створення податкових накладних, робота з РРО, формування звітності. За результатами зустрічі представниками різних освітніх закладів висловлено подяку провайдеру вітчизняного облікового програмного продукту Арт-Звіт та спікеру гостьової лекції Катерині ТРОХИМЧУК за цікаву та змістовну гостьову лекції, а також конструктивний діалог за її результатами, що дозволило підвищити рівень професійних компетентностей здобувачів вищої освіти економічного спрямування, перш за все, спеціальності 071 «Облік і оподаткування».
Кафедра обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету висловлює щиру подяку колегам закладів освіти – партнерам ХНУ, які відгукнулись на запрошення участі у гостьовій лекції:
- Державний податковий університет;
- Житомирський державний університет імені Івана Франка;
- ЗВО «Подільський державний університет»;
- Калинівський технологічний фаховий коледж;
- Луцький національний технічний університет;
- Львівський національний університет імені Івана Франка;
- Миколаївський національний аграрний університет;
- НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
- Український державний університет науки і технологій;
- Університет економіки і підприємництва;
- Херсонський державний аграрно-економічний університет;
- Херсонський національний технічний університет;
- Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут;
- Чорноморський національний університет імені Петра Могили.
Сподіваємось, що співпраця з виробниками (провайдерами) вітчизняного облікового софту буде реалізовуватись і надалі, та допоможе закладам освіти у підготовці висококваліфікованих фахівців!