17 жовтня 2024 року викладач кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.ен., доцент Руслан ЦЕБЕНЬ взяв участь у заході «Віртуальна мобільність та COIL: інтернаціоналізація в дії», який відбувся в Хмельницькому національному університеті. Захід пройшов у рамках Erasmus Days, ініційованих Національним Еразмус Офісом в Україні та був присвячений ознайомленню з можливостями та перевагами впровадження COIL (Collaborative Online International Learning).
З привітальним словом від організаторів до учасників заходу звернулися ректор університету Сергій МАТЮХ, проректори з НПР Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ та Катерина СКИБА.
В серії доповідей «Віртуальна мобільність та її роль у міжнародному освітньому середовищі» були представлені доповіді викладачів, які успішно впровадили COIL або ж знаходяться в процесі його реалізації.
Професорка кафедри міжнародних економічних відносин Ілона Думанська в доповіді на тему «COIL як ефективний інструмент інтернаціоналізації вдома: рецепт успіху» розглянула організаційні моменти та якісному впливі віртуальних обмінів на підготовку студентів до майбутньої професійної реалізації у глобальному середовищі, важливості комунікації між викладачами, які здійснюють COIL.
Доцентка кафедри германської філології та перекладознавства Юлія Давидюк в доповіді на тему «Переваги віртуальної мобільності для філологів: нові горизонти в міжкультурній комунікації» акцентувала свою увагу на тому, як віртуальні обміни сприяють покращенню міжкультурних комунікаційних навичок, що є надзвичайно важливим у сучасних умовах.
Професор кафедри комп’ютерних інформаційних і інтегрованих систем Сергій Лисенко презентував онлайн-платформу «Єдиний інформаційний простір», створену в рамках проєкту ERASMUS+ MoveX, яка використовується для організації віртуальних академічних обмінів між університетами-партнерами проєкту та іншими закладами вищої освіти України й світу. Платформа працює за моделлю мікрокредитних курсів (мікрокваліфікацій, microcredentials), що сприяє розширенню можливостей академічної мобільності.
Проректорка Катерина Скиба у завершальному слові підкреслила важливість таких заходів для розвитку міжнародної співпраці та заохотила викладачів до активної участі у подібних програмах в майбутньому. Учасники також отримали подарунки від Національного Еразмус Офісу в Україні як символ підтримки їхніх зусиль щодо інтернаціоналізації освітнього процесу.
Отримані під час заходу професійні компетенції можуть бути в подальшому використані для залучення студентів з декількох різних країни до командної роботи при викладанні дисципліни “Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та аудиту» для здобувачів вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».