26 вересня 2024 року викладач кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доцент Лариса ОВОД брала участь у майстер-класі «Управління загальновиробничими витратами: секрети розподілу та обліку для підвищення ефективності», який було проведено за ініціативи Агентства з Міжнародних стандартів фінансової звітності.
Участь у вебінарах та майстер-класах, які проводяться Агентством з Міжнародних стандартів фінансової звітності, дозволяє викладачам удосконалювати свої професійні якості, покращити рівень знань за окремим тематичним напрямком, розвивати необхідні компетентності (підвищення рівня оволодіння навчальним предметом, ознайомлення з актуальними освітніми методами і технологіями тощо), які, безумовно, дають можливість підвищити якість викладання навчальних предметів при підготовці здобувачів вищої освіти.
Спікером зустрічі була Тетяна ДАВИДЮК – професор Інституту економічних досліджень Інституту вищих наук імені Масарика Чеського технічного університету в Празі (MÚVS ČVUT, Prague), професор кафедри обліку і фінансів НТУ «Харківський політехнічний інститут», експерт з питань управлінського обліку і бюджетування, доктор економічних наук, професор, ICFM DipFM, ICFM DipCA, аудитор.
Облік та розподіл загальновиробничих витрат є одним з найбільш складних аспектів у фінансовому та управлінському обліку. Доволі часто постійні накладні витрати залишаються нерозподіленими, а вибір бази розподілу суттєво впливає на собівартість випущеної продукції. В кінцевому випадку фінансовий результат діяльності підприємства може бути спотвореним, ускладнений їх аналіз, що, безумовно, впливатиме на управлінські рішення, які приймаються як зовнішніми так і внутрішніми споживачами облікової інформації.
На майстер-класі спікером було продемонстровано детальний алгоритм розрахунку «нормальної потужності» для підприємства, порядок віднесення загальновиробничих витрат до постійних або до змінних, приклади особливостей і послідовності розподілу постійних загальновиробничих витрат, вплив бази їх розподілу на собівартість продукції.
У своїй доповіді Тетяна ДАВИДЮК провела аналіз судової практики щодо обліку та розподілу загальновиробничих витрат.
Окремо спікер зупинилась на нових запитах та основних вимогах до фахівців з управлінського обліку сучасного ринку праці. Забезпечення підприємств фахівцями з обліку і оподаткування та відповідної якісної їх підготовки сьогодні можливе лише за умови врахування сучасних змін у бухгалтерській професії та ринковому середовищі.
Тому в кінці зустрічі для отримання актуальних на сьогодні компетенцій фахівця з управлінського обліку» учасникам майстер-класу було представлено умови навчання онлайн-курсі за міжнародною сертифікаційною програмою «Облік витрат і собівартості продукції» (ICFM/Dip CA, Великобританія). Зокрема:
– складові програми ICFM/DipCA – «Облік витрат і собівартості продукції»;
– особливості навчання в акредитованому ICFM провайдері – «Агенство з МСФЗ»;
– розклад занять;
– структура екзаменаційних завдань та порядок складання іспиту в онлайн-форматі;
– інші цікаві факти про програму.
Після закінчення курсу та успішного складання іспиту учасникам видається Диплом ICFM/Dip CA, Великобританія.
Детальніше про Сертифікаційну програму «Облік витрат і собівартості продукції» (ICFM/Dip CA, Великобританія) можна ознайомитись на сайті Агентства Міжнародних стандартів фінансової звітності за покликанням: https://amsfo.com.ua/course/icfm-dipca/.
Отримані під час майстер-класу професійні компетенції будуть в подальшому використані при викладанні дисципліни “Управлінський облік” для здобувачів вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».