Міжнародне стажування викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування ХНУ

Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування прийняли активну участь у міжнародних стажуваннях. Зокрема, доцент кафедри Овод Л.В. пройшла науково-педагогічне стажування на тему «Нові та інноваційні методи навчання» в Економічному університеті міста Краків (Польща) з 13 вересня по 12 жовтня 2021 р. Навчання відбувалось під час онлайн занять, а також передбачало самостійне вивчення наданих науково-методичних матеріалів (посібників, конспектів, презентацій) щодо ідентифікації проблем в навчальному процесі у Європейській та Польській системах вищої освіти та науки і в Україні. Під час проходження міжнародного стажування відбулось ознайомлення із:
1) європейськими системами вищої освіти та Польщі, зокрема;
2) практикою оцінювання результатів наукових досліджень в польських ЗВО та науково-дослідних інститутах;
3) новітніми та інноваційними методами навчання в ЗВО Польщі;
4) мобільністю студентів та викладацького складу в Європейському Союзі;
5) передовими практиками академічного онлайн навчання під час пандемії.

Доценти кафедри Джулій Л.В., Ємчук Л.В. проходили стажування на тему «Soft skills development in teaching professional training» (Розвиток м’яких навичок у професійній підготовці викладачів) в Інституті Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці  міста Варшави (Польща) з 1 жовтня по 11 листопада 2021 року. Основна ідея стажування полягала в пошуку новітніх шляхів розвитку гуманістичних ідей, які виступатимуть основою для формування успішної стратегії розвитку інтегрованого світового наукового простору.

Міжнародне стажування здійснювалось на основі узгодженої та затвердженої Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці та Хмельницьким національним університетом програми та включало такі етапи його проходження, зокрема: індивідуальну роботу учасників програми в режимі online; очну участь із виконанням різноаспектних видів робіт та участі у виїзному семінарі в місто Кемер (Туреччина).

Під час виїзного семінару проводилось виконання різноаспектних видів робіт, із заохоченням додатковими балами найбільш активних учасників, здійснювався обмін думками та ідеями щодо формування сучасного інтегрованого простору в Україні, який би відповідав світовим та європейським орієнтирам.

Участь у лекціях та тренінгах провідних фахівців забезпечила доступ до практичного обміну науково-навчальними методиками, індивідуальними підходами та технологіями при викладанні обліково-економічних дисциплін, а також сприяла вивченню європейського досвіду з удосконалення науково-освітнього процесу.

За результатами стажування викладачами кафедри доц. Джулій Л.В., доц. Ємчук Л.В., доц. Овод Л.В. поглиблено спеціальні фахові професійні компетентності, опановано новітні науково-педагогічні та науково-дослідницькі технології (онлайн-технології, гейміфікація, «Оксфорські дебати», ІТ-технології на заняттях зі студентами, дизайн процеси онлайн навчання), які можна використати у власній професійній діяльності під час викладання дисциплін кафедри обліку, аудиту та оподаткування.
Результати стажування підтверджені сертифікатами.