Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування продовжують активну співпрацю з Асоціацією міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (AICPA&CIMA) щодо покращення рівня оволодіння знань та набуття професійних компетентностей у сфері підготовки фахівців з бухгалтерського обліку. Участь у таких заходах дозволяє оцінити поширений у світовій практиці інструментарій підвищення кваліфікації облікових спеціалістів, та визначити шляхи покрашення їх професійної мобільності за межі нашої країни.
23 лютого 2024 року викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК, к.е.н., доц. Лариса ОВОД, к.е.н., доц. Наталія Пономарьова та к.е.н., доц. Володимир ЧЕНАШ прийняли участь у факультетській годині «Implications of Changing State CPA Licensure Requirements», яка була проведена Асоціацією міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (AICPA&CIMA).
Модератором зустрічі була Джен Тейлор – cтарший директор та науковий співробітник AICPA & CIMA, спікерами виступали: Ян Терлор Морріс (Jan Taylor Morris) – доктор філософії, професор AICPA&CIMA, Ліза Сімпсон (Lisa Simpson) – віце-президент з питань обслуговування AICPA&CIMA та Марта Заневски (Marta Zaniewski) – віце-президент з питань державного регулювання та законодавства AICPA&CIMA.
Зустріч була присвячена оцінці змін вимог щодо ліцензування фахівців СРА та впливу цього фактору на мобільність спеціалістів у сфері обліку та оподаткування. Загалом СРА (розширено Certified Public Accountant) – це один з найскладніших та найпрестижніших сертифікатів у сфері обліку та оподаткування, володіння яким дозволяє отримати ліцензію на право надання бухгалтерських послуг в США, водночас є і підтвердженням високого професіоналізму і для роботи в країнах Європи. Отримання сертифікату передбачає підтвердження достатнього рівня професійних компетентностей у сфері ведення фінансового обліку та складання звітності, аудиту, оподаткування, ділового середовища. Оволодівши СРА, фахівці з обліку та оподаткування отримують змогу безперешкодного працевлаштування в усіх штатах США, а також перевагу у працевлаштуванні для країн Європи.
Актуальність зустрічі була обумовлена змінами вимог щодо підготовки фахівців СРА, та оцінці їх впливу на можливу зміну мобільності фахівців у зв’язку із необхідністю можливих законодавчих узгоджень в різних штатах США.
У процесі своєї доповіді спікери детально зупинились на аналізі законодавчих бар’єрів на шляху безперешкодного працевлаштування фахівців з СРА в окремих штатах США та країнах ЄС, та надали рекомендації щодо мінімізації їх впливу при виборі місця працевлаштування спеціалістів у сфері обліку та оподаткування за кордоном.
За результатами участі у факультетській годині AICPA&CIMA викладачі кафедри к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК, к.е.н., доц. Лариса ОВОД, к.е.н., доц. Наталія ПОНОМАРЬОВА та к.е.н., доц. Володимир ЧЕНАШ не лише змогли ознайомитись з поширеними у міжнародній практиці діючими підходами до працевлаштування фахівців з обліку та оподаткування, але й отримали ряд практичних рекомендацій щодо пошуку та вибору місця роботи за кордоном. Вважаємо, набуті в процесі навчання компетенції стануть у нагоді при підготовці магістрантів кафедри обліку, аудиту та оподаткування як інструмент підвищення їх конкурентоспроможності та захисту власних професійних інтересів не лише на національному, але й міжнародному спеціалізованих ринках праці.