УЧАСТЬ В СЕМІНАРІ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА» (30 СІЧНЯ 2024 РОКУ)

Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування активно долучаються до подій і заходів, які організовуються в м. Хмельницькому спільно з підприємцями та іншими інституційними утвореннями, та спрямовані на покращення ступеня поінформованості щодо змін чинного законодавства, специфіки роботи в окремих секторах економіки, появи додаткових чи перегляду чинних організаційно-інституційних умов діяльності в регіоні, країні в цілому чи на міжнародному просторі.

Участь в таких заходах не лише дозволяє викладачам бути поінформованими щодо діючих правил та умов ведення бізнесу, але й за рахунок можливості залучення фахівців-практиків до навчального процесу зробити його більш наближеним до реалій функціонування реального сектору економіки. 

30 січня 2024 року викладачі кафедри к.е.н., доцент Людмила БОГАТЧИК та к.е.н., доцент Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ взяли участь в семінарі «Актуальні питання митного законодавства», який було проведено Хмельницькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в межах грантового проєкту «Сприяння збереженню діючих та створенню нових малих та середніх підприємств на території Хмельницької області в рамках реалізації Плану відновлення України». Мета зустрічі полягала у висвітленні актуальних питань митного законодавства задля стимулювання розвитку економічного потенціалу регіону, підтримки місцевого бізнесу та сприяння українському експорту в цілому. 

Спікерами зустрічі було запрошено представників Хмельницької митниці, які в режимі конструктивного діалогу розглянули особливості застосування окремих видів митних режимів, та надали рекомендації суб’єктам господарювання щодо роботи в кожному з них. 

Особливу зацікавленість слухачів викликали умови зміни митного режиму декларантом в залежності від обмежень у вигляді тарифного чи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а також рекомендації представників Хмельницької митниці щодо порядку документального оформлення діяльності в обраному митному режимі.

Як справедливо було відмічено президентом Хмельницької торгово-промислової палати Наталією БЄЛЯКОВОЮ, участь в цьому заході стала корисною для кожної із сторін, адже, наприклад, представники Хмельницької митниці отримали повне уявлення щодо організаційних та інших видів перешкод, з якими зустрічаються місцеві підприємства під час роботи в зовнішньоекономічному просторі, та мають змогу задіяти наявний в межах встановлених повноважень інструментарій щодо покращення роботи своєї установи. Суб’єкти підприємницької діяльності покращили рівень власної поінформованості щодо роботи в окремих видах митних режимів, та отримали ряд пропозицій і рекомендацій щодо розширення напрямів зовнішньоекономічної діяльності. 

Представники освітніх та наукових установ отримали змогу не лише наочно ознайомитись з практичною реалізацією окремих законодавчих норм щодо встановлення та діяльності підприємств в окремих видах митних режимів, але й налагодити контакти з представниками суб’єктів господарювання, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та отримати попередню згоду щодо їх участі в гостьових лекціях з метою ознайомлення студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» щодо специфіки побудови облікового процесу зовнішньоекономічних операцій.

Загалом, слухачами відмічено провідну роль Хмельницької торгово-промислової палати в організації спільних зустрічей представників влади, бізнесу та інституційних утворень регіону, встановлено їх позитивний вплив на формування сприятливого ділового клімату в регіоні та висловлено надію на подальшу співпрацю.