Ukrainian National H-index Ranking – участь викладачів кафедри у формуванні наукового потенціалу Хмельницького національного університету

Наукова робота викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування є важливою складовою організації освітнього процесу за спеціальністю 071 Облік і оподаткування. Підготовка наукових праць та їх апробація, участь в інших видах наукових досліджень на національному та міжнародному рівнях дає змогу не лише покращити власний рівень знань та професійних компетентностей, але й дозволяє ознайомитись з сучасними підходами до побудови облікових процесів, адміністрування окремих видів податків і зборів, організації контрольно-аналітичних процедур та ін., а також допомагає освоїти поширені у вітчизняній та зарубіжній практиці технології подання й кращого засвоєння матеріалів при реалізації освітнього процесу.

Для оцінки якості наукових здобутків у міжнародній практиці використовують різні індекси та показники, які дозволяють провести рангування науковців за різними критеріями, та на підставі використання різних рівнів консолідації сформувати висновок про ступінь наукової активності навчального закладу та здійснити оцінку його наукового потенціалу порівняно з іншими освітніми та науковими установами країни.Ukrainian National H-index Ranking – незалежний міжнародний рейтинг, який направлений саме на оцінку наукової продуктивності вчених, дослідницьких груп та організацій в різних країнах на основі консолідованого показника індексу Гірша. Рейтинг враховує сумарний показник індексу Гірша наукових установ України з урахуванням відомостей наукометричних баз даних та платформ Scopus, Web of Science та Google Scholar. На основі цих даних формується індикатор National H-index Ranking та відповідна ранжована позиція в рейтингу (Position).

Використання при побудові рейтингу показника індексу Гірша має низку беззаперечних переваг порівняно з іншими поширеними у світовій практиці індексами та показниками, зокрема:

• дозволяє провести уніфікований розподіл за зрозумілими для науковців різних країн критеріями;
  • широко використовується міжнародною науковою спільнотою;
  • враховує найголовніші показники сучасної наукометрії;
  • дозволяє оцінити глобальну кількість дослідників, груп, організацій, країн;
  • допомагає виявити актуальні тенденції наукових досліджень відповідно до запитів суспільства;
  • виокремлює найбільш продуктивних, активних та успішних дослідників та відзначає їх досягнення;
  • оцінює групи вчених з низькими показниками цитування та сприяє створенню професійної карти росту;
  • дозволяє порівнювати зміни у розподілі цитувань.

Основні індикатори Ukrainian National H-index Ranking:

• Н-index (Scopus) – розраховується як сумарний індекс Гірша наукової організації на основі відомостей, опублікованих базою даних Scopus;
  • Н-index (Web of Science) – сумарний показник індексу Гірша наукової установи у Web of Science;
  • Н-index (Google Scholar) – показник індексу Гірша організації у Google Scholar;
  • National H-index – середнє арифметичне Н-index (Scopus), Н-index (Web of Science) та Н-index (Google Scholar). На основі цього показника визначається позиція установи в рейтингу (Position).

Загалом дослідження проводилось за даними науковців з 442 організацій, з них 371 – навчальні заклади.За 2023 рік науковцям Хмельницького національного університету за рахунок власних здобутків та наукових досягнень вдалось суттєво підвищити рейтинг навчального закладу.

Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування активно долучились до формування рейтингу наукової продуктивності Хмельницького національного університету та своїми здобутками й науковими досягненнями сприяли покращенню досліджуваних показників.

У таблиці 1 показано рейтинг викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування за індикатором Н-index (Scopus) у 2023 році

У таблиці 2 показано рейтинг викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування за індикатором Н-index (Google Scholar) у 2023 році

Вітаємо викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування з отриманими за результатами наукових досліджень рейтингами та бажаємо у 2024 році нових, не менш вагомих, наукових звершень!!!

*статтю підготовлено за матеріалами: https://ua.h-index.com/uk/khmelnytskyi-national-university