Вебінар «Електронний документообіг з контрагентами» від ТОВ «Системи для бізнесу»

Активне впровадження електронного документообігу на вітчизняних підприємствах обумовлене не лише законодавчим узгодженням ознак легітимності електронних документів та умов їх використання як доказової складової організації облікового процесу, але й наявністю дієвої системи захисту інформації в облікових програмних продуктах. Можливість суттєвого пришвидшення обміну інформацією, наявність процедур автентифікації та ідентифікації користувачів, значна економія трансакційних витрат перетворили електронні документи на важливі складові організації взаємодії саме з контрагентами. Здатність побудови надійних каналів передачі інформації, можливість внесення коректив в режимі реального часу, спроможність оперативного відслідковування маршруту руху документа перетворили електронний документообіг на невід’ємну складову організації облікового процесу більшості суб’єктів господарювання. 

Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування активно залучають здобувачів вищої освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування до вебінарів, які проводяться за ініціативи фірм-провайдерів облікового програмного забезпечення, з метою ознайомлення їх з можливостями вітчизняних програмних продуктів щодо автоматизації окремих ділянок облікових робіт та побудови дієвої системи електронного документообігу на підприємстві в цілому.

14 березня 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» в рамках вивчення дисциплін «Організація документування і податкових розрахунків» (викл. – Людмила БОГАТЧИК) та «Інформаційні системи звітності» (викл. – Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ) взяли участь у вебінарі «Електронний документообіг з контрагентами», який був організований нашим партнером – ТОВ «Системи для бізнесу». Спікером вебінару була Мирослава Куйдан – аналітик відділу підтримки M.E.Doc/ПРРО компанії «Системи для бізнесу», сертифікований спеціаліст з програмного продукту СОТА/ПРРО ТОВ «Системи для бізнесу».

В процесі своєї доповіді пані Мирослава розкрила зміст терміну «електронний документообіг» та детально зупинилась на перевагах, які отримують суб’єкти господарювання від його впровадження. Оскільки потенційних користувачів найбільше хвилювали питання легітимності електронного первинного документу та оцінки умов його використання як джерела інформації для цілей обліку і оподаткування, спікер зробила акцент на порівнянні умов визнання електронного документу оригіналом та копією, а також особливостях коригування й внесення змін до первинних документів саме в електронному форматі.

Особливу зацікавленість користувачів викликали надійність каналів передачі інформації та умови її зберігання в різних програмних продуктах. Використовуючи кейс-технології, пані Мирослава ґрунтовно зупинилась на способах ідентифікації користувачів програмних продуктів, та способах захисту інформації в електронному форматі саме від несанкціонованого доступу сторонніх осіб. Порівняння різних типів електронних підписів, які сьогодні пропонуються кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, дозволило слухачам зробити висновки про ступені їх захисту та умови використання. 

Обмін документами з контрагентами займає одне з провідних місць в системі документообігу суб’єкта господарювання, тому подальша доповідь спікера була зосереджена саме на можливостях його переведення в електронний формат. Враховуючи підвищений інтерес підприємців до використання вітчизняного облікового програмного забезпечення та наявність суттєвих відмінних переваг програми «M.E.Doc» у сфері автоматизації облікових процесів порівняно з іншими програмними продуктами, пані Мирослава детально розглянула можливості саме програмного модуля «M.E.Doc. Бізнес ЕДО» для побудови електронного документообігу з контрагентами. 

Особливу зацікавленість слухачів та схвальні відгуки викликали такі можливості програмного модуля «M.E.Doc. Бізнес ЕДО», як здатність розробки власних шаблонів електронних документів, автоматичне архівування і створення їх резервних копій, а також можливість отриманих електронних документів до використання іншими обліковими програмними продуктами. 

Загалом отримана під час вебінару інформація була корисною для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування», та буде використана при розв’язанні ситуативних завдань і практичних кейсів під час вивчення дисциплін «Організація документування і податкових розрахунків» та «Інформаційні системи звітності».

Викладачами кафедри обліку, аудиту та оподаткування Віктором ЛОПАТОВСЬКИМ та Людмилою БОГАТЧИК висловлено подяку спікеру Мирославі КУЙДАН та керівництву ТОВ «Системи для бізнесу» за отриману можливість участі у корисних для реалізації практико-орієнтованого навчального процесу заходах та сподівання на подальшу співпрацю.