Вебінар «Взаємодія з податковою: як електронний документообіг сприяє досягненню успіху» від Intecracy Deals

Формування системи правового забезпечення функціонування електронного документообігу в Україні та активна діджиталізація інфраструктури обміну бізнес-інформацією між суб’єктами господарювання обумовили активний розвиток вітчизняного облікового програмного забезпечення. Виведення на ринок нових та удосконалення існуючих програмних продуктів (сервісів), які забезпечують оперативний обмін інформацією між контрагентами та / чи контролюючими органами, обумовлює необхідність вивчення їх щодо пропонованих розробниками (провайдерами) способів та форм захисту інформації, можливостей її зберігання та пошуку за встановленими реквізитами.

30 травня 2024 року викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК та к.е.н., доц. Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ прийняли участь у вебінарі «Взаємодія з податковою: як електронний документообіг сприяє досягненню успіху», який було проведено за ініціативи Intecracy Deals – провайдера сервісу електронного документообігу Deals, який пропонує різноманітні автоматизовані можливості для ефективного управління документообігом та оптимізації бізнес-процесів на підприємстві.

Модератором зустрічі була Анна БАРАБАНОВА – юрист, експерт із питань електронного документообігу Intecracy Deals; запрошений гість-експерт – Ірина НАРАЄВСЬКА – адвокат з податкового права, керуючий партнер юридичної компанії «Nilos».

Розглянувши правовий статус електронного документу та складові сфери його законодавчого регулювання, доповідачі зосередили свою увагу на особливостях складання електронних документів, аналізі умов визнання їх легітимності, та способах зберігання.

Особливу зацікавленість слухачів викликали рекомендації юриста Анни БАРАБАНОВОЇ щодо використання електронних документів як доказів в судових справах, розглянуті проблемні аспекти впровадження в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Ряд питань слухачів стосувалось дати виникнення податкових зобов’язань для документів, які складені в електронній формі, а також аналізі особливостей взаємодії з контролюючими органами в умовах воєнного стану.

Виступ адвоката з податкового права Ірини НАРАЄВСЬКОЇ дозволив слухачам отримати цікаву інформацію щодо можливостей електронного кабінету платника податків в процесі організації взаємодії з контролюючими органами, а також ознайомитись з перевагами доступу для суб’єкта господарювання до публічних електронних реєстрів в процесі налагодження співпраці з потенційними контрагентами.

Загалом участь у вебінарі «Взаємодія з податковою: як електронний документообіг сприяє досягненню успіху» дозволила викладачам кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доц. Людмилі БОГАТЧИК та к.е.н., доц. Віктору ЛОПАТОВСЬКОМУ підвищити професійні компетентності щодо організації електронного документообігу суб’єктів господарювання, ознайомитись з можливостями сервісу електронного документообігу Deals, оцінити переваги електронних комунікацій з контрагентами та контролюючими органами, що в майбутньому буде використано при підготовці фахівців за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».