VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології управління бізнесом», м. Київ, 12 лютого 2025 року

Впровадження інформаційних систем та технологій є невід’ємною складовою успішної підприємницької діяльності в умовах сьогодення, адже дозволяє суттєво пришвидшити ряд бізнес-процесів суб’єкта господарювання, та більш оперативно і точно задовольнити інформаційні потреби управлінського персоналу процесі підготовки і прийняття оперативних та стратегічних рішень. Ознайомлення викладачів кафедри обліку, аудиту та оподаткування з основними тенденціями та напрямками розвитку ринку інформаційних технологій дозволить, перш за все, володіти інформацією щодо вимог бізнес-спільноти до програмних продуктів, дозволить встановити можливості їх використання в процесі автоматизації обліку суб’єктів господарювання, а також використати отримані знання під час підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».

12 лютого 2025 року викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доц. Людмила БОГАТЧИК та к.е.н., доц. Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ взяли участь у роботі VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції «Нові інформаційні технології управління бізнесом», яка була організована Спілкою автоматизаторів бізнесу, та проводилась у змішаному форматі (очно і перегляд прямої трансляції).

На думку ініціаторів заходу, участь в конференції дасть можливість представникам освітніх закладів познайомитися з новими інформаційними технологіями, обмінятися практичним досвідом їх викладання та застосування у підготовці фахівців, а також розширити можливості співпраці з членами Спілки автоматизаторів бізнесу для спільної реалізації освітніх та дослідницьких проектів.

У відповідності до програми, під час роботи конференції були заслухані доповіді та проведені сесії обговорень, які стосувались:

– актуальних питань підготовки фахівців економічних і технічних спеціальностей в умовах воєнного стану;

– підвищення кваліфікації викладачів, які готують спеціалістів з автоматизації бізнесу;

– організації форм співпраці бізнесу та закладів освіти;

– розвитку інноваційної лінійки рішень BAS (Business Automation Software);

– оцінки можливостей використання інформаційних ресурсів організації навчального процесу, включаючи хмарні технології;

– вивчення особливостей методології підготовки облікових фахівців з урахуванням тенденцій розвитку вітчизняного ринку інформаційних систем.

У своїх доповідях спікери не лише проводили порівняльний аналіз можливостей програмних продуктів для автоматизації окремих бізнес-процесів, але й розглядали напрями взаємодії виробників (провайдерів) облікового програмного забезпечення з потенційними споживачами вітчизняного софту та закладами освіти, які проводять підготовку фахівців, що використовуватимуть ці програмні продукти в подальшому у своїй роботі.

Загалом всі учасники заходу дійшли згоди про важливість встановлення конструктивного діалогу між представниками бізнесу, освітніми установами та безпосередньо виробниками (провайдерами) програмних продуктів, що дозволить досконало вивчити потреби та можливості кожної із сторін, а також розробити комплекс адаптивних інструментів швидкого реагування на зміну вимог навколишнього середовища. Відмітимо, що ініціатором конференції – Спілкою автоматизаторів бізнесу вже реалізовано певні кроки у цьому напрямку, і, як показує робота конференції, організація відкрита до подальшої співпраці.

За результатами участі в конференції всі учасники отримали можливість ознайомитись з існуючими сьогодні пропозиціями на вітчизняному ринку облікових програмних продуктів, та висловили свої побажання щодо підготовки фахівців саме облікового спрямування. Загалом участь у конференції дозволила викладачам кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доцентам Людмилі БОГАТЧИК та Віктору ЛОПАТОВСЬКОМУ краще зрозуміти потреби роботодавців, а отримані знання будуть використані при викладанні фахових дисциплін для здобувачів вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».