Зимова економічна школа «Україна – ЄС, кроки до вступу : регіональний вимір», 25-31 січня 2024 року

Хмельницький національний університет є організатором та співорганізатором численних наукових заходів, які проводяться спільно з науковими та освітніми установи не лише України, але й інших держав. Участь у таких заходах дозволяє науковцям не лише представити на розгляд наукової спільноти результати власних наукових досліджень, але й допомагає віднайти коло однодумців, які цікавляться подібною тематикою, та в майбутньому – налагодити інші способи комунікативної взаємодії задля продовження спільних наукових досліджень чи організації дискусійних платформ. 

У період з 25 по 31 січня 2024 року викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування к.е.н., доцент Людмила БОГАТЧИК та к.е.н., доцент Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ брали участь у роботі Зимової економічної школи «Україна – ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір», яка була організована за ініціативи факультетів міжнародних відносин і права та управління, адміністрування і туризму Хмельницького національного університету. Загалом у роботі заходу прийняли участь понад 800 осіб. 

Мета зустрічей полягала у вивченні особливостей імплементації окремих міжнародних правових норм у вітчизняне інституційне середовище, пошуку шляхів мінімізації можливих ризиків та загроз для окремих галузей економіки чи суб’єктів підприємницької діяльності на шляху інтеграції України в ЄС. Особливу зацікавленість слухачів викликала проведена спікерами оцінка економічних механізмів інтеграції в структури ЄС, а також дослідження впливу глобальних міграційних трендів на тенденції розвитку національного ринку праці.

Під час навчання в Зимовій економічній школі «Україна – ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір» слухачі к.е.н., доцент Людмила БОГАТЧИК та к.е.н., доцент Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ ознайомились з особливостями застосування митних режимів в умовах виходу суб’єктів господарювання на ринки ЄС, діючими підходами до оподаткування окремих видів доходів та капіталу для нерезидентів, складовими проведення транскордонних переказів валютних цінностей з України із використанням різних електронних платіжних засобів. Загалом отримана інформація дозволила сформувати уявлення про особливості діяльності та правового захисту інтересів вітчизняних підприємств на ринках країн ЄС, та стане корисною при викладанні дисципліни «Облік і оподаткування зовнішньоекономічної діяльності» для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

За результатами навчання в Зимовій економічній школі «Україна – ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір» к.е.н., доцент Людмила БОГАТЧИК та к.е.н., доцент Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ отримали сертифікати про участь.